Vítejte!

Bitva Válka Galská je nový projekt historicky laděné dřevárny. Jejími tvůrci a organizátory jsou příznivci Larpu bytem v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a okolních obcích. Je to vůbec první akce, kterou společně připravujeme, o to více doufáme, že bude úspěšná. Jsme mladý a nezkušený organizační tým, proto prosíme o shovívavost, když se nám něco nepovede, jakkoli školácké chyby v průběhu akce jsou neomluvitelné a uděláme vše proto, aby nenastaly.

Válka Galská je bitva stylově zasazená do konkrétní dějinné události evropského starověku(přesněji pozdní doby laténské až doby římské). Proto se budeme snažit jak sami sebe, tak Vás účastníky, nasměrovat k historicky věrnému roleplayingu, zbraním a kostýmům. Daleko více se bude improvizovat v samotných herních questech, kde iniciativa a taktické myšlení velitelů armád dostane volné pole působnosti-stručně řečeno chceme dynamickou, skutečně bitevní hru, nikoliv nudnou stereotypní řadovku. S tím bude spojen bojový systém, který povoluje všechny zásahové plochy kromě hlavy krku a rozkroku a celkové ladění hry-členitý terén, strategická diverzita daná rozdílnými postupy panovníků a celkově tvrdší styl boje, vhodný zejména pro ty, kteří si rádi užívají vypjatou atmosféru a umí jak přijmout, tak rozdat. I při tomto atraktivním pojetí budeme přísně dohlížet na dodržování pravidel-střety vojsk by měly být maximálně adrenalinové a někdy i přiměřeně bolet, zdraví a bezpečnost účastníků však zůstávají na prvním místě. Nepřijedeme se nesmyslně ořvávat a nadávat si-kažení atmosféry a vulgarismy do dobrých her nepatří a VG nebude výjimkou. Bojově zaměřený Larp je tu přece především od toho, abychom se příjemně a vkusně, i když úpolově, bavili.

Válka Galská je příležitost pro všechny, kteří si oblíbili dobu Keltů, Římské říše a Germánů, dobu předcházející velkému stěhování národů a zrodu středověkých civilizací, které za starověkými v mnohém zaostávaly. Antický roleplaying zatím nenachází na české larpové scéně dostatečné uplatnění, i z toho důvodu se chystá bitva pro milovníky Galů, Římanů a starých Germánů doslova stvořená.

Za družinu orgů Války Galské 2011 sepsal Romanov